Kryeministri Kurti në pritje të kampionëve olimpikë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është i pranishëm në pritjen që do iu bëhet kampionëve olimpikë të Kosovës në lojërat olimpike “Tokio 2020”

Ekipi i xhudos do të zbresë  në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”

Kosova fitoi dy medalje të arta në këto lojëra dhe të dyja ishin në xhudo. Fituese ishin Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

LEXO EDHE  Cili është qarku me më shumë pacientë të shtruar në spitalet Covid në Tiranë?