Vasili-Ramës: Shqipëria nën flakë, ti dërdëllit. Rri në plazh rri

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për situatën e zjarreve në vend. Ai thotë se kryeministri Edi Rama është në plazh, kurse banorët është në mëshirë të fatit.

“Rri në plazh kryeminister rri, ndërsa Shqipëria digjet dhe banorët e pasuria kombëtare në mëshirë të fatit. Çfarë turpi për Shqipërinë për kryeministrin që ka”.

Postimi i plotë

Kryeministri që derdellit gjithë ditën për Minishengenin, Ballkanin e hapur dhe Jugosllavinë e re nuk e shqep gojën dhe nuk ka thënë asnjë fjalë për zjarret, që kanë përpirë mijëra hektarë ane e mbanë Shqipërisë.

LEXO EDHE  Berisha shkarkon Bashën, e quan ish-Kryetar

Rri në plazh kryeminister rri, ndërsa Shqipëria digjet dhe banorët e pasuria kombëtare në mëshirë të fatit.

Çfarë turpi për Shqipërinë për kryeministrin që ka.