Tonali: Milani nuk pyet për rivalë, Giroud dhe Maignan sikur kanë vite këtu

Milani e mbylli në barazim 1-1 miqësoren e mbrëmjes së kaluar ndaj Nice. Debutim me gol për Oliver Giroud, të cilit i mjaftuan pesë minuta lojë për të gjetur golin e parë me kuqezinjtë.

Mesfushori i skuadrës së Stefano Piolit, Sandro Tonali e filloi përballjen si titullar dhe qëndroi në fushë për 87 minuta. 21-vjeçari foli rreth ndeshjes dhe përgatitjeve të Milanit për sezonin e ri.

“Ishte një ndeshje me ritëm të lartë, të gjithë lojtarët morën minuta. Luajtëm mirë, intensiteti ishte i lartë dhe këto lloj takimesh do të na ndihmojnë shumë për të qenë gati për fillimin e kampionatit.

LEXO EDHE  Milan në kërkim të zëvendësuesit të Kjaer

Ishte bukur të luanim me tifozë, shpresoj të kthehen sa më shpejt edhe në San Siro. Ne jemi Milani, nuk duhet të mbështetemi dhe të ndalemi te një kundërshtar i vetëm.

Duhet të luajmë gjithmonë sipas ideve tona, pavarësisht se kë kemi përballë. Giroud, Ballo-Toure dhe Maignan? Pas 10 minutash qëndrimi në dhomën e zhveshjes, ishte sikur ata të kishin qenë shokët tanë të skuadrës prej vitesh.

Janë përshtatur shumë mirë, u janë lehtësuar gjërat nga fakti që kemi disa lojtarë që flasin frengjisht. Është kënaqësi që janë bashkuar me ne“, deklaroi mesfushori italian.