I nxehti matet me dron në Athinë, aparati regjistron temperaturën 55° C

Temperaturat e larta kanë përfshirë rajonin, ku ditën e sotme kanë arritur vlerën maksimale.

Mediat greke kanë publikuar një video të xhiruar në dron, ku në një aparat janë matur dhe temperaturat në vend.

Sipas asaj që kanë raportuar mediat vlerat më të larta janë regjistruar në asfalt dhe çatitë e ndërtesave të vjetra.

LEXO EDHE  Lajçak do të takohet me Vuçiç pas vizitës në Kosovë

Temperatura më e lartë u regjistrua në asfalt, me vlerë 55° C në Akropolo, si dhe në sheshin Omonia.