Vatra të mëdha zjarri në Durrës, digjet edhe automjeti i zjarrfikësve

Disa vatra zjarresh janë aktive në veri të Durrësit. Në fshatin Shetaj pranë Kepit të Rodonit dhe në zonën e Ishmit janë përfshirë nga flakët sipërfaqe të mëdha toke.

Disa skuadra të repartit zjarrfikës prej disa ditësh po punojnë për vënien e zjarreve nën kontroll. Problem mbeten zonat e thella pasi autobotet e kanë të pamundur të ndërhyjnë.

LEXO EDHE  Helmimi në Krujë, prokuroria: Jemi në pritje të akt-ekspertimeve

Nga raportimet mësohet se edhe një automjet i zjarrfikësve është djegur plotësisht.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.