Situata alarmante në Vlorë, zgjerohet harta e zjarreve. Ja zonat e prekura

Tragjasi është zgjuar sot në pushtetin e tymit, ndërsa harta e zjarrit është zgjeruar edhe më shumë.

Një situatë e rëndë shfaqet edhe në Karaburun, ku zjarri prej disa ditësh vijon të djegë zonën i ndihmuar edhe nga era e nga temperaturat e larta.

Në ndihmë të zjarrfikësve sot janë bashkuar edhe emergjencat civile pranë Bashkisë Vlorë. Punonjës të ndërmarrjes së shërbimeve publike, ushtarë e banorë të zonës.

LEXO EDHE  A e dëmton vaksina shtatzaninë dhe a shkakton infertilitet? Ja çfarë thotë gjinekologu i njohur (Video)

Flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi për shkak se favorizohen nga era dhe temperaturat tepër të larta, duke e bërë tepër të vështirë edhe ndërhyrjen për shuarjen e tyre.