Largohet nga detyra e drejtorit të Albpetrol, Flamur Mato

Largohet nga detyra drejtuesi i Albpetrol, Flamur Mato, i cili zëvendësoi pak muaj më parë, Baftjar Zeqaj.

Zeqaj u dorëhoq pasi kandidoi në listën për deputet të PS Fier në zgjedhjet e 25 prillit, ku edhe fitoi mandatin e deputetit.

Mato drejtoi për gati 4 muaj shoqërinë aksioniere Albpetrol, ndërkohë qe nuk dihen ende motivet e largimit të tij nga kjo detyrë.

LEXO EDHE  Kultivim narkotikësh dhe armë pa leje, arrestohen 5 persona në Bulqizë

Nga burime konfidenciale mësohet se Flamur Mato ka paraqitur dorëheqjen, ndërkohë që nga dita e hënë, administratori Mato nuk do të mbajë më këtë funksion

Ende nuk dihet emri i ri që do të drejtojë në vazhdimësi shoqërinë naftënxjerrëse Albpetrol, e cila përgjatë viteve të fundit deklarohet me humbje.