Covid në Kosovë, rriten ndjeshëm rastet e reja/ Çfarë po ndodh?

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 92 persona me COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 16 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.657.

LEXO EDHE  Bushati: Non grata e Berishës e sponsorizuar me paratë e drogës të Edi Ramës

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në total numri i rasteve aktive është 442. Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë dhënë 15.221 doza të vaksinës kundër COVID-19.