Aksident tragjik në Shkodër, humbin jetën dy të rinj (Emrat)

Një aksident fatal ka ndodhur në Shkodër në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se një makinë tip BMW, si rezultat i shpejtësisë në kthesë, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur. Për pasojë kanë humbur jetën, drejtuesi i mjetit, shtetasi Amarildo Preka 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. Tirani 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër.

Njoftimi i policisë:

Me datë 31.07.2021 rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, si rezultat i shpejtësisë në kthesë, një mjet tip BMW, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur dhe si pasojë kanë humbur jetën, drejtuesi i mjetit, shtetasit Amarildo Preka 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. Tirani 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE  Politika në funksion të vetvetes dhe një Operacion Radikal