I vuri zjarrin shkurreve, arrestohet një person në Ksamil (Emri)

Mbrëmjen e 30 korrikut një zjarr ka shpërthyer në Ksamil, për këtë policia ka arrestuar për zjarrvënie një banor.

Mësohet se ka rënë në pranga shtetasi Edmond Idajet Zogaj, banues në Ksamil, sepse në orën 19:00 është kostatuar se ka vendosur zjarr në një kodër në lagjen nr.1 në Ksamil, në zonën e quajtur “baxhua”.

LEXO EDHE  Ndërprerje e energjisë elektrike nesër në Tiranë, zonat dhe oraret

Për pasojë, janë djegur një hektar shkurre, ferra dhe disa ullishte.