4 shqiptarë në fushë/ Jasir Asani “leksion” Uzunit dhe Ferencvaros në ndeshjen e parë të kampionatit

Plot 4 shqiptarë në fushën e lojës, në përballjen e javës së parë të kampionatit hungarez mes kampionëve në fuqi të Ferencvaroshit dhe Kisvard.

Jasir Asani, Herdi Prenga dhe Driton Camaj, arritën të dilnim triumfues përballë Myrto Uzunit. Skuadra e Kisvard fitoi me rezultatin 1-2, duke e nisur kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Për sa i përket futbollistëve shqiptarë, vetëm mbrojtësi Herdi Prenga e nisi sfidën si titullar, teksa u zëvendësua në minutën e 51-të, ndërkohë që Uzuni u aktivizua në fillimin e pjesës së dytë. Për sa i përket Jasir Asanit dhe Camajt, ata u hodhën në fushë njëkohësisht në minutën e 70-të, duke bërë paraqitje dinjitoze.

LEXO EDHE  Incidenti me Poloninë, FIFA ndëshkon Shqipërinë! Ja masat e marra

Vlen të theksohet fakti se Prenga dhe Camaj janë pjesë e hungarezëve të Kisvard që prej sezonit të shkuar, ndërkohë që Jasir Asani ditën e sotme bëri debutimin në kampionat.