Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 31 Korrik 2021

Vendi vijon të mbetet në ndikim të motit të nxehtë. Gjatë ditës së shtunë sërisht do të ketë mot të kthjellët.

Era do të ketë drejtim kryesor veriperëndimin e lehtë dhe në bregdet do të sjellë valëzim të ulët.

Temperaturat ashtu sikundër shihen do të pësojnë rënie të lehta, por kjo rënie do të reflektohet më së shumti në termometër sesa do të jetë e ndjeshme në përditshmërinë tonë.

LEXO EDHE  ‘Nuk ka më mace në qytet se ...’/ Korreshi zbulon se çfarë i tha Basha pas fjalimit në parlament

Kjo valë nuk do të tërhiqet edhe gjatë fillimit të Gushtit.