Këto janë ushqimet më të shëndetshme

Në vend që të “ngarkojmë” trupin tonë me shtesa dietike dhe vitamina, mjafton të bëjmë disa ndryshime të vogla në dietën tonë të përditshme dhe të përfshijmë ushqime që janë të mira si për shëndetin tonë fizik ashtu edhe për atë mendor.

Nuk kemi nevojë të shpenzojmë shumë para ose të shkojmë në dyqane të specializuara për t’i blerë ato pasi ka disa ushqime të shëndetshme që i gjejmë shumë lehtë në supermarkete dhe dyqane ushqimore.

Arrat janë shumë të pasura me lëndë ushqyese. Sipas një studimi të fundit, një grusht arra përmbajnë dy herë më shumë antioksidantë se çdo frut tjetër i tharë.

Domatet janë të larta në likopen, një antioksidant që ka aftësinë të rritet me gatimin, ndryshe nga shumica e lëndëve ushqyese që pakësohen. Ka shumë kërkime që pohojnë se konsumi afatgjatë i domateve shoqërohet me një rrezik më të ulët të sëmundjeve kardiovaskulare, disa forma të kancerit dhe mbrojtjen e lëkurës nga ndryshimet me kalimin e kohës.

Të gjithë e kemi dëgjuar thënien e vjetër “një mollë në ditë, mban mjekun larg”. Sidoqoftë, mënyra ideale për ta konsumuar atë për të përfituar nga të gjitha vitaminat e saj është ta konsumoni me lëvore. E gjithë përmbajtja e tij e fibrave (4.5 g) është në lëkurën e saj, kështu që nëse i heqim ato, ne humbim shumicën e ushqyesve të saj. Në të njëjtën kohë, lëvoret e mollës përmbajnë polifenole, të cilat ulin kolesterolin duke promovuar bakteret e mira të zorrëve, duke përmirësuar sistemin tonë tretës.

LEXO EDHE  Dhimbja e fytit mund të zhduket ‘sa hap e mbyll sytë’, ja çfarë mund të përdorni

Tërshëra është superushqimi që duhet ta vendosni patjetër në dietën tuaj të përditshme, por edhe në atë të fëmijëve tuaj. Ai përmban dy fibra të rëndësishme të tretshme, B-glukan dhe avenoanthramide, të cilat së bashku ndihmojnë në luftimin e sëmundjeve kardiovaskulare të lidhura me obezitetin, të tilla si sulmi në zemër dhe diabeti i tipit B. Hulumtimet kanë treguar se konsumimi i përditshëm ose i shpeshtë i tërshërës ul presionin e gjakut, si dhe “të keqin” “Kolesteroli (LDL). Në të njëjtën kohë, tërshëra është mëngjesi ideal pasi krijon një ndjenjë të ngopjes dhe mbush trupin me energji, në mënyrë që të fillojë ditën siç duhet.

Thjerrëzat kanë qenë pjesë e dietës njerëzore në të gjithë botën për mijëra vjet. Ato janë një burim i proteinave dhe fibrave bimore ndërsa ulin kolesterolin, ndihmojnë me metabolizmin e yndyrës, luftojnë inflamacionin dhe krijojnë një ndjenjë të ngopjes.

Vaji i ullirit është ‘perëndia’ e dietës mesdhetare. Vaji i ullirit ekstra i virgjër, sipas hulumtimit, është i lidhur me më pak sulme në zemër dhe sëmundje të tjera të lidhura me obezitetin, si dhe një rrezik më të ulët të kancerit. Hulumtimet tregojnë se fenolët në vajin e ullirit ekstra të virgjër luftojnë gjenet që lidhen me sindromën metabolike.