FNSH nga Tirana mësyjnë Rrëshenin, dhjetra të shoqëruar, sekuestrohet drogë

Të paktën 20 persona janë shoqëruar pas një operacioni blic në qytetin e Rrëshenit ndërsa është sekuestruar edhe një sasi droge.

Mësohet se Forcat Speciale të mbërritura nga Tirana kanë ndërhyrë në një lokal bilardo  pronësi të një shtetasi me precedent penalë që njihet në Mirditë. Ky është operacioni i dytë që zhvillohet në harkun kohor të pak ditëve në këtë biznes.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 65 v*ktima dhe 2985 raste të reja në 24 orët e fundit

Mësohet se në ambientet e tij janë gjetur edhe pajisje të kundraligjishme të lojërave të fatit përfshirë  sallë kompjuterësh dhe tavoline pokeri.