Shpërthim i fuqishëm në Ksamil

Shpërthim i fuqishëm në Ksamil.

Ngjarja ka ndodhur në një karburant, ku sipas policisë, ka shpërthyer një bombol gazi. Një person është lënduar.

“Rreth orës 11:26, në Ksamil, në një pikë karburanti, dyshohet nga pakujdesia ka shpërthyer një bombol gazi, ku si pasojë është dëmtuar lehtë shtetasi F.I., 28 vjeç , i cili po kryente disa punime ne karburant dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Forcat zjarrfikëse dhe shërbimet e policisë ndodhen në vendngjarje dhe është bërë e mundur neutralizimi i menjëhershëm i zjarrit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  “Ke fshehur emrin e babait”, deputetja demokrate reagon ashpër: S’ju lë “mola”, jeni lepuj