Deklarata e Kim/ Bushati: E dija më herët çfarë do thoshte, ma tregoi një rilindas

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bushati, me anë të një postimi në Facebook, shkruan se kishte informacion për deklaratat e bëra sot nga Yuri Kim nga Selia e PD, disa kohë më parë.

Ai thekson se lidhur mbi qendirmin e Yuri Kim dhe presionin që ajo do të ushtronte ndaj Bashës ishte informuar më herët nga një rilindas i devotshëm, vetëm se pritej që ky reagim i ambasadores të ndodhte në fund të Gushtit dhe jo tani në fund të korrikut.

LEXO EDHE  Shpërthimi i bombolës në Velipojë, thellohet tragjedia në familjen Gjoka, humb jetën nëna e dy vajzave

Postimi i plotë i Andi Bushatit:

Deklarata e Yuri Kim nuk ishte një surprizë. Mua vetë ma kishte thënë një rilindas i rangut të lartë se kjo do të ndodhte. Por ai më pati përcaktuar si datë fundin e gushtit. Ambasadorja u tregua me e devotshme se ç’e kishte imagjinuar ai.