Arsenal godet në merkato

Arsenal ka bërë një goditje në merkato duke firmosur me mbrojtësin anglez Ben White.

Ky i fundit është aktivizuar vitet e fundit tek Brighton & Hove Albion.

Tashmë ai do të jetë pjesë e ‘’Topçinjve të Londrës’’ teksa ai ka shkruar se tashmë Arsenal është shtëpia e tij e re dhe mezi pret të fillojë.teksa u grumbullua edhe në Euro 2020 nga Anglia.

LEXO EDHE  Meksi: Ndaj Partizanit duhet angazhim i madh, ja objektivi sezonal i Skënderbeut

‘’Të jesh këtu është absolutisht e pabesueshme’’- shkruan mbrojtësi White.