Zyrtare/ Marrëveshje 4 vjeçare, Dani Carvajal rinovon me Real Madrid

Dani Carvajal ishte një nga çështjet e nxehta për Real Madrid, për shkak se kontrata e tij përfundonte në verën e vitit të ardhshëm, duke vënë në rrezik një përsëritje të rastit të Varane.

Por nuk ka ndodhur kështu dhe lojtari ka vendosur të qëndrojë në Madrid. Lajmin e konfirmon zyrtarisht vetë klubi madrilen në një njoftim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Mbrojtësi ka firmosur kontratë të re, e cila skadon në verën e vitit 2025. Një konfirmim shumë i rëndësishëm për madrilenët, që vjen pas largimit të Ramos e Varane.