VIDEO/ Vatër e re zjarri në Fier, shkrumbohen ullinj, pemë frutore

Fieri vijon e digjet, teksa pak minuta me parë një vatër e re zjarri ka rënë në fshatin Vjosë.

Zjarrfikësit e Patosit janë në vendngjarje dhe në luftë me flaket pasi temperaturat janë të larta dhe në kodra fryn era, cka vështireson ndërhyrjen.

LEXO EDHE  E rëndë/ I vuri zjarrin tokës, humb jetën nga asfiksia 59-vjeçari në Kavajë

Mësohet se nga përhapja e flakëve janë shkrumbuar qindra rrënje ullinj, pemë frutore e shkurre.