“Kemi parë përmbysje edhe më të çmendura”, Trashi del në mbështetje të Partizanit: Do të doja të isha në fushë ndaj Basel-it

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit dhe një ishi i Partizanit, Lorenc Trashi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” në vigjilje të ndeshjes së kthimit mes të kuqve dhe Bazelit që do të luhet nesër në Elbasan.

Trashi theksoi se ish-ekipin e tij e pret një sfidë e luftuar dhe se kualifikimi është i vështirë, por jo i pamundur, pasi futbolli ka treguar përmbysje edhe më të mëdha. Sa u takon individëve që i kanë pëlqyer më shumë deri më tani, Trashi veçon Stenio Zhuniorin, duke e quajtur një futbollist të jashtëzakonshëm, por kishte komplimente dhe për Tedi Carën që është rritur shumë së fundmi.

Ndeshja e kthimit ndaj Basel– Rezultati i ndeshjes së parë është shumë i vështirë dhe Basel është një kundërshtar që është thuajse e pamundur që t’i kthesh rezultatin. Por, futbolli ka treguar të kundërtën, që edhe mundesh të bësh përmbysje të mëdha.

Do të dëshironit dhe ju që të ishit në fushë kundër Bazelit?

Po, patjetër që do të dëshiroja të isha në fushë, por jo vetëm kundër Bazelit. Kur bëhet fjalë për Partizanin, në çdo moment do të dëshiroja të luaja

LEXO EDHE  VIDEO/ Penalltia e çuditshme e Partizanit, ja pse me VAR u dha gjuajtje nga pika e bardhë

Nëse rrugëtimi i Partizanit në Europë mbyllet pas sfidës me Bazelin, si do ta përshkruanit ecurinë?

E përgjithshmja është se Partizani ka bërë paraqitje të mira dhe lojëra te mira, si dhe ka disa lojtarë që e kanë rritur shumë nivelin e lojës. Dhe kjo është diçka e mirë, jo vetëm për ecurinë deri më tani, por dhe për të ardhmen.

Pretendimet e Partizanit në sezonin e ri- Këtë nuk e di ta them, sepse akoma nuk kam parë dhe ekipet e tjera çfarë merkatoje kanë bërë. Por, mendoj që Partizani edhe me 2-3 afrime cilësore, mund të arrijë objektivat e vet.

Lojtari kryesor i Partizanit– Unë shoh grupin më të rëndësishëm, sepse vetëm nëse je grup, mund t’ia dalësh. Nuk mundet një lojtar i vetëm të marrë ekipin për dore. Stafi, bashkë me presidentin, kanë bërë një punë shumë të mirë që kanë krijuar një frymë shumë pozitive në ekip dhe kjo është arma e fortë që Partizani ka.