Gruaja dhe vajza i vdiqën në aksident, flet burri “Faleminderit kroatëve, ishalla ua kthejmë për gëzime” (Video)

Ka folur për herë të parë bashkëshorti i Valentina Binakaj, 45-vjeçarja e cila ndërroi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci. Atë ditë ndërroi jetë edhe vajza e tij, 18-vjeçarja, Erlinda Binakaj.

Për mediat kosovare, ai ka folur për situatën.

“Pritet që kufomat të arrijnë në shtëpi në ora 15:00, varrimi bëhet në ora 19:00. Gjendja shëndetësore është mirë, gjendja emocionale kuptohet. Faleminderit Qeverisë së Kroacisë dhe qeverisë tonë, na kanë dalë shumë në ndihmë”,- shprehet ai.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Kosovë/ KQZ: Sot dalin rezultatet e para

Faleminderit kroatëve, ishalla ua kthejmë për gëzime. Unë kam qenë në shtëpi, fëmijët i kam nis me autobus, kam pas me ardhë ma vonë për shkak tëp unës. Në ora 6 të mëngjesit më ka thirrë vajza dhe më ka tregu që ka ndodhë aksidenti. Kam arritë atë ditë në Kroaci, ka ora 5 masdite. Aty e kam marrë vesh që familjarët e mi janë viktima. Do të varrosen në Gjakovë”, shton ai.