Manuela Delilaj garon në qitje, renditet e 37-ta në Lojërat Olimpike

Ka përfunduar garimin e saj në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” edhe Manuela Delilaj. Sportistja olimpike shqiptare, që garon në qitje 10 metra pistoletë me ajër mori pjesë në baterinë e parë.

Delilaj arriti të grumbullonte më total 565 pikë dhe duke u pozicionuar në vendin e 37 nga 53 sportistë pjesëmarrës në këtë disiplinë.

LEXO EDHE  Legia e shqiptarëve fiton sërish, Kastrati protagonist me gol dhe asist