Këmbimi valutor, çfarë po ndodh me Euro, Dollarin dhe Frangën

Në kursin e këmbimit valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit, Euros dhe Frangës Zvicerane. Ndërkohë Paundi Britanik nuk ka pësuar ndryshime. Prej disa ditësh duket se Leku ka fituar terren ndaj monedhave kryesore, gjë që sipas ekspertëve, ka lidhje me injektimin në treg të sasi të mëdha valutash, veçanërisht Euros.

LEXO EDHE  Partizani ndalet sërish, gafat dhe Skënderbeu frenojnë pretendentët

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar:

Dollari: Blihet 103.1 Shitet 103.8

Euro: Blihet 121.6 Shitet 122.2

Paundi Britanik : Blihet 141.3 Shitet 142.4

Franga Zviceriane: Blihet 111.6 Shitet 112.6