VIDEO/ Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit.

Në sfidën midis Argjentinës dhe Spanjës, protagonist u bënë sportistët David Alegre dhe Lukas Rosi. Ky i fundit bëri një gjest të papranueshëm duke goditur në kokë kundërshtarin me shkopin e hokejit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ronaldo mahnit tifozët e United dhe jo për gola, në moshën 36-vjeçare ai bën gjëra që nuk janë parë më parë!

Situata u rëndua shumë ku fill pas veprimit të sportistit argjentinas ndërhyn pjesëtarë të dyja kombëtareve duke ndezur dhe më shumë konfliktin. Por me ndërhyrjen e gjyqtarit çdo gjë u qetësua dhe Rosi u nxor nga loja, teksa momenti aspak i hijshëm është bërë viral.