Në Itali e bëjnë fakt të kryer, ish-sulmuesi i Partizanit arrin marrëveshjen me skuadrën e Serisë A

Kaleb Ekuban është vënë në qendër të merkatos së Xhenoas dhe sipas mediave italiane marrëveshja me ish-sulmuesin e Partizanit është arritur teksa kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla për tu mbyllur me Tranzonsporin.

27-vjeçari i lindur në Itali, është futbollist i dakë nga akademia e Kievos dhe ka luajtur në disa skuadra italiane për tu transferuar më pas te Partizani në vitin 2016 ku u aktivizua vetëm 1 sezon duke shkëlqyer në Superiore.

LEXO EDHE  Manchester United-Liverpool, ndiqni sfidën "LIVE"

Ekuban është prej 3 vitesh pjesë e turqve të Trabzonsporit teksa shumë shpejt pritet të transferohet në Serinë A. Xhenoa po pret për momentin të largojë një futbollist që t’i bëjë vend në skuadër sulmuesit i cili bën kështu një hap të madhe në karrierën e tij.