Ish-miku ngre akuzën e rëndë ndaj Angelina Jolie: Ajo e bleu fëmijën nga prindërit e tij të vërtetë

Ish-miku i Angelina Jolie tregon se nuk është 100% i sigurt se fëmija i saj më i madh ishte jetim kur aktorja e adoptoi atë.

Sarat Mounh drejtoi një organizatë jofitimprurëse në Kamboxhia në atë kohë dhe madje ndihmoi fituesen e Oskarit të birësonte djalin e tij Maddox.

Legjitimiteti i birësimit të 19-vjeçares u vu në pikëpyetje pasi aktorja premtoi të zbulonte se kush është Laurin Galindo, gruaja pas disa birësimeve joetike në Kamboxhia, por deri më sot ajo nuk e ka bërë atë. Gjithashtu, Laurin është personi që udhëhoqi birësimin e Maddox.

Mounh foli për ish-mikeshën e tij duke shtuar se disa spekulojnë se prindërit biologjikë të Maddox mund të kenë qenë gjallë në kohën e birësimit të tij dhe se ata mund ta kishin shitur atë për 100 dollarë.

“Nuk jam 100% i sigurt se Maddox ishte jetim edhe pse në atë kohë ishte në një jetimore. Të paktën njëri nga prindërit mund të ketë qenë gjallë në kohën e birësimit të tij. Por, unë kurrë nuk bëra pyetje, askush nuk bëri ”, tha Sarat, shkruan Daily Mail.

LEXO EDHE  Moderatorja rrëfen historinë e frikshme: Një lezbike më ndoqi në mes të natës, më bllokoi derën

Ai pretendon se personalisht u prezantua si babai i vërtetë i Maddox në mënyrë që të shpejtonte procesin e birësimit.

‘Kjo ndodhte shpesh në Kamboxhia. Kishte shumë foshnja që prindërit e tyre i lanë në jetimore ose i shitën sepse nuk kishin mundësi t’i rritnin’-thotë ai.

Gjithashtu, Kek Galibru, kreu i agjencisë së të drejtave të njeriut të quajtur “Licadho”, gjithashtu besonte se Maddox nuk ishte jetim në kohën e birësimit.

“Unë jam i sigurt se ky fëmijë nuk ishte një jetim i vërtetë dhe se ai nuk u braktis,” tha ai në të kaluarën.

Angelina ende nuk ka bërë një deklaratë publike për këtë çështje.