I kërkuar në Europë/ Ja kush është autori i plagosjes së dyfishtë në Tiranë! Emri (Foto)

Aldo Iamandi (Gjini) është  autori i plagosjes së dyfishtë darkën e sotme në Tiranë. Ai në fakt është një ndër personat më të kërkuar në Europë nga Europol.

Ai dyshohet se në Remich të Luksemburgut më 24 nëntor të 2020 ka kryer një vrasje në tentativë.

LEXO EDHE  Emrat/ Emërime dhe transferime prokurorësh, ja çfarë vendosi KLP

Iamandi qëlloi me pistoletë një person dhe më pas ishte arratisur në Belgjikë ku voziste me një automjet tip Mercedes G AMG.

Më 11 Shkurt 2021 u lëshua urdhër-arresti ndërkombëtar për të dhe prej atëhere ai ka qenë në kërkim.