Distria Krasniqi lufton për të artën në xhudo/ Ndiqeni LIVE

Kosova ka siguruar medaljen e parë në olimpiadën e Tokios me anë të xhudistes Distria Krasniqi, e cila ka arritur në finale.

Krasniqi arriti të triumfojë në 3 ndeshjet e parë dhe tashmë medalja për të është e sigurt. Sportistja nga Peja fitoi ndeshjen e parë ndaj brazilianes, Gabriela Chibana, ndërsa në çerekfinale mposhti gjithashtu me ‘ippon’ Chen Hao Lin në kategorinë deri në 48 kilogramë.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 25 Shtator 2021

Në gjysmëfinale, Distria u takua me kundërshtaren Urantsetseg Munkhbat, të cilën arriti ta mposht gjithashtu edhe pse me pak vështirësi.

Distria Krasniqi do të ndeshet në finale me japonezen Funa Tonaki.

Përballja live – Kliko