Zjarri masiv po djeg pemët e qershive në Berat, zjarrfikëset nuk shkojnë në ndihmë të banorëve (Foto)

Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Paftal të Beratit, ku janë duke u djegur disa hektarë tokë të mbjellë me qershi.

Edhe pse banorët e zonës kan lajmëruar zjarffikëset, askush nuk ka shkuar në ndihmë për të filkur zjarrin që po djeg pemët e qershive.

LEXO EDHE  Zjarr në Mbolan të Beratit, digjen 3 hektarë shkurre dhe dëllinja

Siç shihet edhe nga fotot e mbërritura në redaksinë e Boldnews.al tymi i madh ka mmbuluar zonën ndërkohë që flakët vijojnë të përhapen.