U kap me 17 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

Dy persona, njeri prej tyre shqiptar janë arrestuar nga policia italiane, pasi janë kaur me 17 kilogramë kokainë.

Mediat italiane, bëjnë me dije se në pranga ka rënë një grua në moshën 34-vjeçare me origjinë rumune dhe 44-vjeçari shqiptar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur ende.

Si u arrestuan nga policia.

Policia italiane kanë njoftuar se dy policia arrestoi shqiptarin dhe rumunen gjatë një kontrolli rutinë.

LEXO EDHE  Një firmë kroatë fiton tenderin 40 mijë euro të SPAK për pajisje egzaminuese për celular dhe kompjuter

Dy shtetasit ndodheshin në një makinë me targa gjermane, ndërkohë që janë nervozuar dhe kanë ecur me shpejtësi sapo kanë parë policinë. Pikërisht veprimi i tyre ngjalli dyshime te policia e cila ndali makinën ku dhe kontrolli makinën.

Të dy personat u arrestuan, ndërkohë mësohet se nëse kokaine do shitej në treg do kapte vlerën e 2 milion eurove.