Sherr e grushta me njëri-tjetrin, procedohen penalisht 4 persona në Lezhë

Katër persona janë proceduar penalisht në Lezhë pasi u përfshinë në një sherr banal mes tyre.

Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se shtetasi N. T., 59 vjeç, H. T., 56 vjeç, Q. K., 62 vjeç dhe S. K., 29 vjeç, , banues në fshatin Kryekuq, Divjakë, për motive të dobëta janë konfliktuar dhe goditur me njëri tjetrin.

Ata janë proceduar penalisht për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”.

LEXO EDHE  Digjen arat e mbjella me grurë në Lipjan

Ndërkohë që, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.