Ndarja nga jeta e intelektuales Vera Isaku, Meta: Qytetare dhe familjare model, i shpreh ngushëllime familjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të shkrimtares dhe gazetares Vera Isaku.

Teksa e quan një qytetare dhe familjare model, Meta shkruan se kontributi i saj për kulturën, progresin dhe emancipimin shoqëror e ka merituar nderimin dhe respektin e mbarë opinionit.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të intelektuales aktive, Vera Isaku.

Personalitet i respektuar i gazetarisë dhe publicistikës shqiptare, autore e një sërë veprash të vlerësuara, qytetare dhe familjare model, kontributi i saj për kulturën, progresin dhe emancipimin shoqëror e ka merituar nderimin dhe respektin e mbarë opinionit.

Duke ndarë dhembjen me familjen Isaku, të afërmit, kolegët dhe bashkëpunëtorët e saj, ju shpreh ngushëllimet më të ndjera. Të prehet në paqe!“, shkruan Meta.

LEXO EDHE  U rrëmbye nga grupi i trafikantëve të drogës, shqiptari rrëfen detajet/ Ja si u zbuluan nga policia

Shkrimtarja dhe gazetarja Vera Isaku u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 66 vjeccare pas një beteje të gjatë me një sëmundje të pashërueshme.