Miu futet në Parlament gjatë seancës plenare, gjithë deputetët në këmbë nga frika (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Parlamentin e Spanjës. Në Kuvend po zhvillohej seanca e radhës plenare, ku një “mik” i paftuar i ka vizituar dhe i ka bërë të ngrihen të gjithë deputetet në “këmbë”.

Në mediat e huaja po qarkullon një video, ku shihet sesi një mi ka hyrë në parlamenti spanjoll duke frikësuar të gjithë deputetët.

LEXO EDHE  ‘Drejtësi për 6 janarin’/ Shënohen disa incidente gjatë protestave para Kapitolit

Në momentin kur merret vesh se në sallë po lëviz një mi, udhëheqësja e seancës në mënyrë instinktive e mbyll gojën me dorë, ndonëse kishte maskë në fytyrë.

Pak sekonda më pas, një deputete shihet duke ikur me vrap, ndërsa një deputet i vendos dy gjunjët në ulëse për të mos prekur në dysheme nga frika.