“Mitingu i Lirisë”, çfarë duhet të dini për tubimin që do të mbahet në sheshin Skënderbej

Ditën e shtunë, datë 24 korrik, një tubim do të mbahet në Sheshin Skënderbej në Tiranë, ashtu si në shumë vende të tjera të botës, kundër masave Covid.

Ky tubim paqësor do të nisë në orën 19:00. Me anë të tij kërkohet heqja e masave anti-Covid dhe rikthimi në normalitet.

LEXO EDHE  Tërmet në Shqipëri, ja sa ballë ishte

I njohur si “Mitingu i Lirisë në të gjithë botën”, ai është planifikuar të mbahet të shtunën, 24 Korrik, pavarësisht se nga shumë konsiderohet si një ngjarje ilegale.