Partizani nuk ia del ndaj Baselit, zviceranët fitojnë lehtësisht në shtëpi

Partizani ka dalë i mundur 3-0 në Zvicër përballë Baselit, dhe me këtë rezultat janë thuajse të eliminuar nga raundi i dytë i Ligës së Konferencës.

Të kuqtë e Dajës e kishin të pamundur të përballonin vendasit, të cilët shënuan fillimisht me Stocker në pjesën e parë dhe tashmë në të dytën gjejnë golin me Arthur në minutën e 52-të me një gol shumë të bukur.

LEXO EDHE  “Nuk heqim dorë nga Super League”, Gjykata e Madrid vendos pro klubeve “rebele”

Goli i tretë dhe që vendosi shifrat përfundimtare u shënua në minutnë e 80-të nga Stocker.

Kështu mbyllet me shifrat 3-0 kjo ndeshje, me Partizanin, që vetëm një mrekulli e çon në raundin e tretë të Conference League.