Kujdes nga vapa, ja çfarë i ndodhi djalit që e teproi me qëndrimin në diell (FOTO)

Një djalë 15-vjeçar nga Anglia mori djegie të shkallës së dytë, kjo pasi qëndroi më shumë orë seç duhej në diell. Ka qenë nëna e tij që e ka dhënë lajmin. Laura Daly tha se djali i saj u dogj shumë dhe e ka dërguar menjëherë në spital.

Pas kësaj ngjarje, e cila nuk është aspak e lehtë për të dhe djalin e saj, ajo u ka bërë apel të gjithë prindërve që të kudjesen për lëkurën e tyre dhe të fëmijëve, që është shumë e rëndësishme.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksidenti me 2 viktima, ky është 23 vjeçari drejtonte automjetin tip BMW

Sipas saj, fëmija duhet të qëndrojë disa minuta në çadër pasi të marrë kremin, në mënyrë që ta përpijë trupi, pastaj të dalë në diell e në det.

Po merrte rreze dielli, 15-vjeçari qëndron më shumë se

Po merrte rreze dielli, 15-vjeçari qëndron më shumë se