Koronavirusi në Itali/ 15 viktima dhe 5 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Rriten raste e reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Itali. Autoritetet kanë raportuar 5, 057 të prekur nga 219,778 teste të realizuar për Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dihet se 15 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa shtrimet në spitalet Covid janë rritur me 2.3%.

LEXO EDHE  Autori i vrasjes me harqe e shigjeta në Norvegji pranon krimin përpara gjykatës, por nuk shfaq pendesë

Gjatë 24 orëve janë shëruar 1,484 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,119,607 të shëruar. Sakaq në kujdes intensiv ndodhen 158 pacientë.