Kërcënoi gjyqtaren, kush është 39-vjeçari i arrestuar në Tiranë (EMRI)

Një person është shoqëruar nga policia e Tiranës, pasi dyshohet se ka kërcënuar një gjyqtare.

Mësohet se arrestimi i tij është bërë në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet.

Ai fillimisht është shtrirë në tokë nga policia dhe mësohet se është shtetasi Andri Leka, 39 vjeç.

”Sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, si rezultat e një pune të mirëorganizuar, tek “Komuna e Parisit” kanë bërë kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit e shtetasit A. L., 39 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Kanosja e gjyqtarit”, për veprime të metejshme hetimore.” – njofton policia.

LEXO EDHE  Ish-deputetja e PD: Kuvendi Kombëtar do të mblidhet, do merret vendimi anti-Basha

Nuk dihet se kush është gjyqtarja dhe ende s’ka detaje për ngjarjen, ndërsa pritet nga policia sqarimi i rrethanave.

Andri Leka lindur në Durrës dhe banues në Tiranë ishte në kërkim nga policia.