Horror në Angli/ I riu masakrohet me thikë teksa xhironte një video muzikore (Video)

Nje djalë i ri është qëlluar për vdekje me thikë nga të ashtuquajturit ‘urrejtës xhelozë’ mes një beteje vdekjeprurëse në rrugë ndërsa po filmonte një video muzikore rap jashtë një dyqani pule në Brixton, Angli.

I riu, i quajtur Shane Jerome në fillim të 20-ave, u godit me thikë mes skenave kaotike në Brixton High Street në Londrën e Jugut dhe u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes nga shërbimet e urgjencës.

LEXO EDHE  NASA ka zbuluar tri tërmete të fuqishme në Mars, përfshirë një që zgjati gati 90 minuta

Një video në mediat britanike tregonte një grup burrash që filmonin videon rap, ndërsa një e dyta tregoi një grup burrash që vraponin përreth dhe një Lamborghini.

Dhe një dëshmitar i tha BBC News se një grup njerëzish ndaluan në rrugë dhe goditën të riun dhe u larguan në këmbë.