E rëndë/ Djali ther babain me thikë në rrugë, dëshmitari pa gjithë ngjarjen

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rënde e ndodhur në qytetin e Prizrenit ku djali raportohet se ka vrarë babain e tij me thikë.

Sipas imformacioneve të fundit, djali rreth 30 vjeç e ka qëlluar babain e tij të moshës rreth 50 vjeç në lagjen Dardania të qytetit.

Në pyetje në komisariatin e policisë është duke u marrë një dëshmitar që ka parë të gjithë ngjarjen.

LEXO EDHE  Incidenti në kufi/ Vuçiç shpërthen ndaj BE dhe NATO: Deri kur do të durojmë dhunën e Albin Kurtit?

“Ngjarja ka ndodhur në rrugë. Një dëshmitar okular e ka parë ngjarjen. Ai është duke u intervistuar në stacionin policor”, ka thënë zëdhënësi i Policisë.

Ai ka thënë më tej se dyshohet se vrasja ka ardhur si pasojë e një sherri në familje.