Fëmija mbytet në lumin “Osum”

Një fëmijë është mbytur në “Osum”, këtë të Enjte.

Policia konfirmoi se N.P., 7 vjeç, është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në lumin Osum, në fshatin Moravë.

Punonjësit e Policisë, bashkë me banorët e fshatit, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë.

LEXO EDHE  Kroacia shkatërron një rrjet që trafikonte migrantë, sekuestrohen 80 mijë euro

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, shtuan të njëjtat burime.