VIDEO/Selanik, zjarr i madh pranë një teatri

Një zjarr i madh ka rënë në Selanik pranë një teatri. Lajmi i mirë është se asnjë banesë nuk kërcënohet nga flakët teksa 15 zjarrfikës me 10 autobote kanë mbërritur në vendngjarje.

Për shkak të erërave të forta zjarri po përhapet dhe është shumë e vështirë për të fikur flakët.

LEXO EDHE  Aksidenti në Kroaci, kush është shoferi shqiptar që humbi jetën (Emri+Foto)

Gjithsesi zjarri deri më tani nuk ka bërë dëme të mëdha, por ka djegur zonë pyjore në Kalkidhiki.