Moti sot/ Ku priten reshje dhe sa do të shkojnë temperaturat

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata.

Moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje. Në zonën e juglindjes vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të të dobëta në formë pikash në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-12 m/s, e hera-herës në bregdet dhe zonat luginore e vrullshme deri në 18 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

LEXO EDHE  Kana*is dhe armë në makinë, arrestohet 33-vjeçari/ Ja ç´thotë policia

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/33 Diell
Kukës 17/29 Diell re
Lezhë 18/32 Diell
Dibër 16/29 Diell re
Durrës 20/33 Diell
Tiranë 21/34 Diell
Elbasan 18/35 Diell
Berat 16/34 Diell
Vlorë 20/33 Diell
Korcë 14/28 Diell re
Gjirokastër 17/34 Diell
Sarandë 19/32 Diell