VIDEO/ Kontrolle në Bypass-in e Vlorës, 54 gjoba në 48 orët e fundit

Gjatë 48 orëve të fundit, në Bypass-in e Vlorës, shërbimet e Policisë Rrugore kanë konstatuar parakalime të gabuara, shpejtësi tej normave të lejuara, shkelje të semaforit dhe përdorim celulari gjatë drejtimit të mjetit.

Janë ndëshkuar 54 drejtues mjetesh, për parakalim të gabuar; 44 për shkelje të semaforit; 51 për shpejtësi tej normave të lejuara; 53 për përdorim celulari gjatë drejtimit të mjetit dhe 25 për mosvendosje të rripit të sigurimit.

LEXO EDHE  DETAJE/ Vrasja e policit në Lezhë, u qëllua gjatë kontrolleve për drogë

Policia apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, si dhe fton qytetarët që të denoncojnë në Komisariatin Dixhital dhe në numrin e emergjencave 112, çdo paligjshmëri.

Bypass-i i Vlorës u hap pak ditë më parë.