Ngjarje tronditëse në Francë/ Kanibali hëngri trupin e 13-vjeçarit, qëllohet për vdekje nga policia

Trupi i një djali 13-vjeçar është gjetur i copëtuar dhe i ngrënë brenda një qeseje, në një vilë franceze, në Bouches-du-Rhôn. Oficerët e policisë shkuan në vilë pasi u një burrë denoncoi se dyshon se  qesja përmbante pjesë të trupit.

Le Figaro, raporton se policët gjetën brenda vilës një qese me trupin e prerë, të ngrënë pjesërisht së bashku me sende satanike. Disa orë më vonë, policia gjurmoi autorin e dyshuar, i cili u qëllua për vdekje nga një oficer, në tentativë për tu kapur.

LEXO EDHE  VIDEO/ Shfaqje spektakolare në Paris, akrobati ecën në litarin 70 m të gjatë

Sipas medieve të huaja, shkruhet se autori kanibal i dyshuar vuante nga një sëmundje mendore dhe se më parë kishte shfaqur sjellje agresive.

Mendohet se trupi i përket një adoleshenti 13-vjeçar, i cili rezultonte i humbur prej dy ditësh.