E frikshme! Sulm me raketa gjatë namazit, besimtarët nuk e ndërpresin faljen

Në orët e para të mëngjesit, disa raketa kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit.

Sipas mediave të huaja, në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti Ashraf Ghani. Pavarësisht shpërthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë namazin.

LEXO EDHE  Breshër dhe shira të rrëmbyeshëm, moti i keq pushton Italinë (Foto)

Vlen të theksohet se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes amerikane dhe aleatëve.