Aksident në Cërrik, makina përplas motorin

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mesditën e sotme në Cërrik.

Informacionet paraprake bëjnë me dije se një automjet është përplasur me një motor në aksin Cërrik-Mollas, pranë fshatit Lumas.

Për pasojë, ka marrë dëmtime të lehta drejtuesi i motorit, i cili është transportuar drejt spitalit të Cërrikut dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Zjarret në vend, Strazimiri: Vendi ka helikopterë, por nuk ka qeveri, ja si e gjeti dhe e la flotën Sali Berisha

Sakaq, policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë.