Aktori i njohur akuzohet për vrasjen e një 37-vjeçari

Aktori i famshëm Isaiah Stokes është akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, tha të premten Zyra e Prokurorit të Qarkut në Queens County, New York.

Sipas CNN, Stokes, 41 vjeç, është akuzuar për të shtëna me armë në një makinë të parkuar në Xhamajka, Queens, më 7 shkurt, duke ekzekutuar, Tyrone Jones, 37-vjeç.

“Dhuna me armë është shumë e përhapur në lagjet tona. Ne nuk do ta lejojmë që ajo të bëhet normë,“- tha Prokurorja e Qarkut Melinda Katz.

LEXO EDHE  Lei Kraja: Ish të dashurin e kam ndihmuar të zgjedhë unazë për të fejuarën

Stokes u gjykua të Premten për një akuzë të vrasjes në shkallën e dytë dhe dy akuza për armëmbajtje pa leje në shkallën e dytë. Nëse dënohet, ai përballet me 25 vjet burgim të përjetshëm, sipas zyrës së DA.

Stokes është shfaqur në një numër shfaqjesh televizive që nga viti 2006, përfshirë “Rescue Me”, “Boardwalk Empire” dhe “The American”. Ai së fundmi u shfaq në serialin “Fuqia” në 2019.