Sulm me armë zjarri, humbin jetën 7 persona, plagosen 48 të tjerë

Këtë fundjavë, në Çikago janë raportuar 48 të plagosur dhe 7 të vrarë. Sipas mediave ndërkombëtare,  gjashtë persona u qëlluan jashtë një feste në Austin, duke përfshirë katër adoleshentë dhe një vajzë 12-vjeçare.

LEXO EDHE  "Perëndimi" kap 14.3 kg kokainë, arrestohet drejtuesi i mjetit. Detajet nga operacioni