Shorti i Champions/ Uzuni përballë Olayinkas, Dinamo Zagreb “peshkon” Ernest Muçin

U hodh sot shorti i raundit të tretë kualifikues i Champions League, edhe pse ende nuk janë caktuar skuadrat që kalojnë në këtë fazë.

Dinamo Zagred, ku luajnë Lirim Kastrati e Arijan Ademi, nëse fitojnë ndaj Omonias, mund të kenë përballë Legian e Ernest Muçit, që sfidon estonezët e Flora Tallin.

LEXO EDHE  Interesim i madh, ja sa bileta janë shitur deri tani për sfidën Vllaznia-AEL

Ndërkohë, Myrto Uzunit fillimisht do i duhet të fitojë ndaj Zalgiris dhe më pas përballë do të ketë Slavia Prahan e Peter Olaynka.

Një short i vështirë ky i Champions Legaue për legjionarët tanë, megjithëse në këtë fazë skuadrat janë thuajse në të njëjtin nivel.